СНИМКА КОЈА ЈА ПОКАЖУВА ЈАЧИНАТА НА ВЕТЕРОТ: Ураган од прва категорија направи хаос на Халикидки (ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиРегион

СНИМКА КОЈА ЈА ПОКАЖУВА ЈАЧИНАТА НА ВЕТЕРОТ: Ураган од прва категорија направи хаос на Халикидки (ВИДЕО)

Според последните информации, загинале најмалку седум луѓе, а меѓу нив и две деца, додека бројката на повредени изнесува околу 120.

Грчкиот полуостров Халкидики го погоди огромно невреме проследено со јачина на ветерот од дури 120 километри на час, кој влегува  во ураган од прва категорија.

Според последните информации, загинале најмалку седум луѓе, а меѓу нив и две деца, додека бројката на повредени изнесува околу 120.

Ветерот кој го погодил полуостровот достигнал јачина од најмалку 100 километри на час, а со себе носел столови, маса и откорнувал дрвја кои паѓале врз возила и во ресторани.

Погледнете го видеото:

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close