Снимала видео клип, па паднала од покрив на зграда во Ниш

Деветнаесет годишна девојка загина при пад од зграда во Ниш. Како што пренесува РТС, несреќата се случила додека девојката снимала видео за социјалните мрежи.

Несреќата се случила околу 19 часот, а случајот веднаш бил пријавен во полиција.

На лице место веднаш пристигнале екипи на брзата помош кои констатирале смрт кај 19-годишната девојка.

Девојката паднала од 15 метри височина, но точни информации за несреќата се уште нема.

Прочитајте и...  Последни денови за договори за коалицирања за предвремените парламентарни избори

Прочитај повеќе

О2 Иницијатива: Зошто нема пријави за загадувачите, како што има за активистите?

Слободен печат

Мицковски негира дека италијанскитен власти реагирале за спречување на акцијата за кокаин

Дојче веле: Молк за астрономските долгови на Америка, ниту Трамп ниту демократските предизвици не трошат многу зборови

Слободен печат

Египетски суд ослободи двајца синови на поранешниот претседател Хосни Мубарак

Слободен печат

Илјадници луѓе во Ханау протестираа против расизмот и радикалната десница

Слободен печат

Мета со порака за протестот на втори март: Сакаме Албанија како цела Европа

Слободен печат

Остави Коментар

1 + Шестнаесет =

Прочитај повеќе

Системот Панцир С1 стигна во Србија

Слободен печат

Девојка од Ниш се обидела да се спушти од прозор со чаршав, сега е тешко повредена

Слободен печат

Ердоган: Турција ќе дејствува поодлучно во Сирија

Слободен печат

Албанија повторно на „сивата листа” за перење пари, министерката за правда бара повисоки казни

Слободен печат

Протест на жителите на Суводол поради блискиот рудник, од рудникот велат работат според прописите

Мета: Целта на владата на Рама е враќање на диктатурата

Слободен печат