9 C
Скопје

Снежните врнежи го затворија и Плетвар за товарни возила

Поради снежни врнежи, вечерва од 20:35 часот е воведена забрана за движење на товарни моторни возила и на превојот Плетвар, на регионалниот пат Велес – Прилеп и обратно.

Како што соопшти АМСМ, во 17:50 часот беше воведена забрана за товарни возила и на патниот правец крак Маврово – Дебар и од  18:50 часот на патниот правец Гостивар- Кичево преку планинскиот премин Стража.

Прочитајте и...  Јама на смртта: Зошто скопјанка се заглави во лифт со екипа на итната помош и почина?!

Поврзани вести

Британскиот премиер на средба со американскиот специјален пратеник Кери за климатските промени

Слободен печат

Евростат: Платите на жените во ЕУ за 14 отсто пониски од платите на мажите

Слободен печат

Протестен марш за „Јавна соба“: Држава што не постапува е држава што силува

Михаило Донев

Шахпаска: Со заедничка работа ќе постигнеме социјална кохезија во пост-кризниот период кој следува

Слободен печат

Груби: Успешните жени на нашите заедници се пример за општеството

Слободен печат

Приведен крадец од Скопје, извршил 33 кражби во Битола и Охрид

Слободен печат

Остави Коментар