Снежна идила: Пролетен снег ја покри Попова Шапка (ФОТО) - Слободен печат
ВестиМакедонијаФото на денот

Снежна идила: Пролетен снег ја покри Попова Шапка (ФОТО)

Утрово на Фејсбук беа објавени прекрасни фотографии од вистинска снежна бајка во пролет на Попова Шапка.

Поради спуштањето на постудена воздушна маса од север на планинските места е формирана снежна покривка.

Вака во моментов изгледа Попова Шапка.

Фото: Фејсбук

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Слични артикли

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close