Снег среде мај ја изненади и Хрватска (ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиРегион

Снег среде мај ја изненади и Хрватска (ВИДЕО)

Снег пособено паѓа во Сљеме, Завижан, и во северозападниот дел на Горски Котар.

Освен во Босна и Херцеговина, утрово и некои делови од Хрватска се покриени со снег.

Снег пособено паѓа во Сљеме, Завижан, и во северозападниот дел на Горски Котар.

Поради ветерот кој дува во областа, се има впечаток дека температурата е пониска од реалната, јави загрепската Н1 телевизија.

Според најавите на метеоролозите, во вториот дел од седмицава се очекува подобрување на времето.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close