Смути од домати кое ги топи мастите во телото (РЕЦЕПТ)

Доматите, за среќа, во лето ги имаме доволно за да можеме да бидеме сигурни дека ги консумираме нивните хранливи состојки, кои ги имаат во изобилство.

Витамините Б и Ц кои ги нормализираат енергетските и метаболичките процеси, а со тоа и влијаат врз губењето на мастите кои се складирани во вашето тело.

Затоа, консумирајте домати секојдневно, од нив можете да имате само бенефит.

Ова смути може да биде одличен додаток на вашето летно освежување и да ви помогне да се ослободите од мастите:

4 домати
Половина чаша сок од домат
Еден морков
Еден страк целер
Малку бибер
Сок од половина лимон
Сосема малку сол

Сите состојки ставете ги во блендер. Откако ќе ги изблендирате, смесата треба да отстои околу половина час во фрижидер пред да ја консумирате.

Прочитајте и...  ФЗО: Надминат техничкиот проблем со довод на струја и нормално функционира издавањето лекови на рецепт

Прочитај повеќе

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат