19.8 C
Скопје

Смртоносниот „двоен мутант“ на ковид-19 ја преплави Индија: Пренатрупаните болници се без лекови и кислород

Во најновиот број на „Слободен печат“ читајте:

– На повидок техничка влада и нови избори во Бугарија – И Албанија ќе нѐ претрка, Македонија ќе остане заборавена?

– Додека сите партии повикуваат насилството да се осуди за да не се повтори – ВМРО-ДПМНЕ сè уште не гледа ништо крваво во крвавиот четврток

– До Собранието доставена нова верзија на предлог-законот за државјанства

– Предлог-законот од МОН повлечен од собраниска процедура – Дигиталните учебници одат на „поправен“

– Загадување – Ќе се топи ли цинкова прашина пред носот на скопјани?

– Светска банка: Северна Македонија добро се справува со кризата, но треба да внимава – Нема неограничени пари, помошта треба да се намалува и да биде строго насочена

– Европски пари за пругата од Белград до Табановце – Српските возови ќе итаат на
двоен, нашите на „слеп“ колосек

– Смртоносниот „двоен мутант“ на ковид-19 ја преплави Индија – Пренатрупаните болници се без лекови и кислород

Поврзани вести

Лукаревска: Наша единствена алтернатива е ЕУ

Слободен печат

Пукотница во Старата скопска чаршија

Слободен печат

Филипче од Штип: Покажавме дека за нас зборот е збор, го имаме најдоброто за секоја општина

Слободен печат

Ексцентричен тајкун, креатор на најпознатата антивирусна програма, пронајден мртов неколку часа по одлуката за екстрадиција

Слободен печат

Заев тврди дека не разговарал со Ахмети за промена на знамето, грбот и химната

Слободен печат

Заев за новите проекти: Се воведува еколошка такса, ќе се инвестира во обновливи извори

Слободен печат

Остави Коментар