СМРТ на синот, чудно УБИСТВО на сопругот: Мрачното минато на партнерката на МАРТИНА НАВРАТИЛОВА

Овогодинешниот Вимблдон на трибините собра бројни тениски легенди, меѓу кои и 62-годишната Мартина Навратилова, пензионираната чешка тенисерка која гледачите ја дочекаа со овации.

Profimedia

Сепак, најмногу внимание привлече нејзината убава сопруга Јулија Лемигова, со која тенисерката е во брак од 2014 година. Станува збор за последната мис на СССР, втората придружничка на светскиот избор за Мис на универзумот од 1991 година и ќерка на поранешниот генерал на Црвената армија, која имала интересен, но и трагичен живот.

47-годишната Јулија денес е успешна деловна жена која зад себе има пропаднат брак со францускиот банкар Едуард Стерн, кој поради неа ја оставил тогашната сопруга. Парот набрзо го добил синот Максимилиен, но тој починал по 6 месеци под неразјаснети околности. Додека бил кај татко му, одеднаш му се слошило, а обдукцијата покажала повреди на мозкот.

Прочитајте и...  Не е монтажа! Бабата на Дакота Џонсон живее со 13 лавови и тигри, погледнете ги неверојатните фотографии

Набрзо исчезнала и неговата бугарска дадилка, на која имало сомнение дека го убила момчето поради одмазда на Стерн. Имало сомнение дека можеби самиот Стерн го убил својот син, но докази немало.

Стерн бил многу љубоморен и посесивен и го следел секој чекор на Јулија, а манекенката сè потешко го поднесувала тоа. Набрзо по трагичната смрт на нивниот син нивниот брак се распаднал, а во 1995 година и Стерн бил пронајден мртов.

Profimedia

Во тој период Јулија била во Париз каде што отворила салон за убавина, а за смртта на поранешниот сопруг ја обвинувала неговата љубовница.

Стерн бил пронајден во розов комбинезон од латекс, а го убила проститутката во чии услуги често уживал. Со оглед на тоа што станувало збор за оргии на богаташи во кои учествувало моќно друштво, целиот случај бил заташкан.

Прочитајте и...  Пингвини од зоолошка прошетаа во празен музеј, но никој не очекуваше дека ќе реагирааат вака (ФОТО+ВИДЕО)
Profimedia

Средбата со Мартина Навратилова за Јулија значел голем пресврт бидејќи оттогаш за неа работите тргнале на добро. По шестгодишна врска тие се венчале, а Јулија има две ќерки чиј татко не е познат на јавноста.

 

 

 

 

 

View this post on Instagram

Getting ready to jump😂!

A post shared by Julia Lemigova (@julialemigova) on

Прочитај повеќе

Братот на Новак Ѓоковиќ ја „ќари“ една од најатрактивните српски пејачки (ФОТО)

Васко Спасоски

Естетските хирурзи едногласно тврдат: Старите фотографии на Меган Маркл откриваат што променила таа на своето лице! (ФОТО)

Слободен печат

Пингвини од зоолошка прошетаа во празен музеј, но никој не очекуваше дека ќе реагирааат вака (ФОТО+ВИДЕО)

Северина коментираше на објава на Игор, која подоцна ја избриша: Пејачката ги обвинува Кеба и Оља! (ФОТО)

Васко Спасоски

Кралот на високите потпетици порачa: Ова е единствениот модел на сандали кој ви е потребен ова лето! (ФОТО)

Слободен печат

Богдана ќе ја породи истиот доктор кој ја породил и Цеца!

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

План за бегство: Бекамови бараат дозвола да направат подземен тунел!

Слободен Печат

Херман Хесе: Парите не се ништо, моќта не е ништо, убавината не е ништо, среќата секогаш е таму каде што некој знае да сака!

Слободен печат

Испливаа на површина сите скандали, караници и тајни помеѓу Кејт Мидлтон и Меган Маркл: Што се случува кога две сосема обични девојки ќе влезат во кралското семејство?

Слободен Печат

ТикТок во центарот на шпионскиот скандал (ВИДЕО)

Слободен печат

Пред да се отворат градинките, зајакнете им го имунитетот на децата со три народни лека

Слободен печат

Необично вкусно: Бомбици од кашкавал и маслинки

Слободен печат