„Смрт на мојот сон“: Жизел Бундшен за првпат проговори за разводот со Том Брејди

Instagram
Фото: Инстраграм

Минатата година светската јавност беше изненадена од веста дека бразилската манекенка Жизел Бундшен и НФЛ играчот Том Брејди, се разведуваат по 12 години брак. По неколку недели шпекулации за нивната врска, Жизел и Том во официјални изјави во октомври потврдија дека на нивната љубов и дојде крајот и додадоа дека ќе продолжат да се грижат за децата заедно.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gisele Bündchen (@gisele)


Поранешните сопружници оттогаш не се видени на исто место, но не кажаа лоши работи еден за друг и згора на тоа, нормално комуницираат на социјалните мрежи, па Жизел му честиташе на Том за спортското пензионирање.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gisele Bündchen (@gisele)

Манекенката сега даде интервју за „Vanity Fair“ во кое искрено проговори за пропаѓањето на бракот со Брејди, по што, како што вели, била скршена.

Таа го нарече разводот „смрт на нејзиниот сон“ и додаде:

„Тешко е затоа што замислуваш каков ќе биде твојот живот и правиш се што можеш, знаеш? Верував во бајки кога бев мала. Мислам дека е убаво да се верува во тоа и благодарна сум што го направив… Даваш се од себе за да го оствариш тој сон. Даваш 100 проценти од себе, а потоа ти се крши срцето кога не завршува онака како што си се надевал, туку можеш само да дадеш се од себе“- рекла Жизел.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gisele Bündchen (@gisele)

Пред да се омажи за Том Брејди, Жизел патуваше низ целиот свет, како најплатена и најуспешна манекенка на планетата, но никогаш не стапнала на местото каде што подоцна се преселила поради него. Тоа е Тампа, градот на Флорида каде Брејди играше за Тампа Беј Баканиерс.

„Кога се преселивме во Тампа, всушност никогаш порано немав отидено таму. Само што пристигнав и знаев – тоа беше мојот живот“ – изјави таа за „Vanity Fair“.

Таа се присети како му правела на сопругот купки со цвеќиња за да се опушти по напорните тренинзи и натпревари, дека му давала кристали и камења за заштита и самозаздравување. Таа додала дека не се развела од Брејди затоа што тој не сакал да се пензионира заради семејството, ниту поради неговата наводна поддршка за Доналд Трамп, кога во неговото шкафче видела капа со слоганот на Трамп „Make America Great Again.“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gisele Bündchen (@gisele)

Жизел се осврна и на нејзината поврзаност со Хоаким Валенте, инструкторот за џиу-џицу со кој медиумите ја поврзуваа по разводот, посочувајќи дека тој е некој на кого му верува, како и целото негово семејство.

„Тој е наш учител и што е најважно, личност на која ѝ се восхитувам и ѝ верувам“ – објасни таа.

Манекенката додала и дека Костарика е местото каде што поминува најмногу време и каде би сакала да ги одгледува своите деца – синот Бенџамин (13) и ќерката Вивијан (10).

„Мојот сон е моите деца да растат овде. Не успеав да бидам овде колку што сакав, па сега често ги носам. Ако никогаш повеќе не видам ниту еден град, би била потполно среќна“ – рекла Жизел.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gisele Bündchen (@gisele)

„Јас сум обична девојка која ја сака природата, оставете ме на мира. Сакам само да си ја работам работата и да си ги воспитувам децата во мир“ – заклучила таа.

„Беше болно и тешко“: Жизел Бундшен и Том Брејди се разведоа

„Беше болно и тешко“: Жизел Бундшен и Том Брејди се разведоа

 

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот