Смрди корни по битолската обиколница (ВИДЕО)

На горниот влез кај ромското маало Баир на битолската обиколница, врие од ѓубре. Фрлал кој кај стигне. А од надлежните никој ни со прст не мрднува да преземе нешто.

Кирил А.

Прочитајте и...  Европските држави кои имаат најдобри здравствени системи не се во состојба да се носат со пандемијата

Прочитај повеќе

Совети за работа од дома додека сте во изолација (ВИДЕО)

Слободен печат

Разговор со Милиќ Лила, активистка за правата на трансродовите лица и сексуалните работници (ВИДЕО)

Валентина Т.

И покрај препораките на СЗО: БиХ ќе ги казнува луѓето кои не носат маска

Слободен печат

Снимка од болница која ги крена Американците на нозе: Дали медиумите намерно ги манипулираат?

Слободен печат

Европските држави кои имаат најдобри здравствени системи не се во состојба да се носат со пандемијата

Дејан Андоновиќ

Институтот „Роберт Кох” предупредува: Смртноста во Германија ќе расте

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Носете маски, не носете маски, држете растојание, туркајте се во автобуси…!

Љубиша Николовски

Трагикомично e сега да се апелира да се купуваат македонски производи

Весна Дамчевска

Во Њујорк во последните шест часа на секои три минути има нова жртва од коронавирусот

Слободен печат

Сопругот на Анета Мицевска од група „Молика“ доби казна затвор од 2 години и 6 месеци!

Слободен печат

Со БЕ СЕ ЖЕ вакцината, против коронавирусот

Слободен печат

Што прави италијанската мафија за време на коронавирусот?

Дејан Андоновиќ