СМЕШНО ВИДЕО | Куче и сопственичката се договараат да излезе од базен

Куче не сака да излезе од базен, фото: TikTok - принтскрин

Повеќе од 13 милиони луѓе видоа дека Дјук е во сериозна неволја. Куче по име Дјук долетало во базенот, што во тој момент не му било дозволено. На видеото кое ја воодушеви мрежата „ТикТок“, се гледа како куче се капе, а кога сопственичката ќе го праша зошто е во базенот, иако не смее, тој одбива да ја погледне во очи.

Нејзиното барање да излезе од водата е целосно игнорирано, а тој во еден момент ѝ дава до знаење дека сака таа да му ја фрли топката. Кога сопственичката ќе го одбие, тој ѝго врти грбот и продолжува да плива.

Научниците пред неколку години докажаа дека кучињата само се преправаат дека им е жал за нешто за да избегнат казна.

@kimberlyclark78 #dukehasapooladdition ♬ original sound – Kimberly Clark

Видео на денот