СМЕШНО, ИРОНИЧНО: „Најдобрата“ слика во историјата на фудбалот! (ФОТО)

Не само затоа што на неа се можеби и најдобрите фудбалери на сите времиња, Диего Армандо Марадона, Пеле и Мишел Платини, туку заради она што во тоа време пропагирале.

На дресот на Марадона пишуваше „БЕЗ ДРОГА“, а на дресот на Платини „НЕ НА КОРУПЦИЈАТА“. Најсилната слика во историјата на фудбалот! Без дилеми!

Оваа слика е направена пред 33 години. Да потсетиме, Марадона подоцна во текот на кариерата имаше големи проблеми со дрогата, а Платини во јуни оваа година, како поранешен претседател на УЕФА, беше уапсен поради злоупотреба на службената должност.

Марадона со аргентинската репрезентација беше светски шампион во 1986 година, а Платини со француската селекција европски шампион во 1984 година.

Прочитајте и...  Бунт против Погба, соблекувалната на Реал не го сака во тимот

Прочитај повеќе

Ајакс со прекрасен потег им покажа на САД како да кажат „Не на расизмот““

Слободен печат

Аргентинец доаѓа во РК Вардар?

Слободен печат

Баерн има неверојатна генерација, со Сане и Хаверц ќе владее во Европа

Слободен печат

Во новата рунда на тестирања во Премиер лигата без позитивни на корона

Слободен печат

Баерн гази во Бундеслигата, Левандовски руши рекорди (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ ја откри тајната во исхраната, појадокот мора да ја има оваа намирница

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

НФЛ играч помина повеќе време во затвор за убиство на куче отколку сите полицајци кои убија дури 493 Афроамериканци

Слободен печат

Познат датумот кога стартува и Формула 1

Слободен печат

Шалке продолжува да тоне во Бундеслигата (ВИДЕО)

Слободен печат

Специјална честитка за 40. роденден на Џерард од Ливерпул (ВИДЕО)

Слободен печат

Имаа се, пари, слава па останаа без ништо: НБА ѕвезди кои банкротираа

Слободен печат

НЕВЕРОЈАТНО: Фудбалерите на Салцбург и при прослава на триумфот во Купот држат растојание (ВИДЕО)

Слободен печат