СМЕА: Толчи кромид, стави на рамо и ќе бидеш „здрав како дрен“! (ФОТО) - Слободен печат

СМЕА: Толчи кромид, стави на рамо и ќе бидеш „здрав како дрен“! (ФОТО)

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ неодамна го освои турнирот во Токио (Јапонија), а како што знаеме после УС Опен имаше проблеми со рамото.

Во тој период кога неговите фанови со големо внимание ја следеа неговата здравствена состојба, популарниот Ноле се огласи на социјалните мрежи.

Тој им се заблагодари на поддршката која ја добиваше поради повредата.

Фото: Twitter/DjokerNole

– Им благодарам на сите на големата поддршка и интересот за состојбата на моето рамо. Во процес сум на рехабилитација и се надевам дека ќе бидам подготвен за наредниот турнир во Токио. Секако вам ви пренесувам со новости. Ви благодарам уште еднаш – напиша Новак.

А потоа следуваше еден одговор на неговата објава кој што стана хит.

„Толчи кромид и стави на рамото, имаш да бидеш како нов…“.

Останува само прашање дали Ѓоковиќ го послуша советот и дали навистина кромидот му помогна да настапи во Токио и го освои натпреварувањето.

Прочитај повеќе

Цензура во живо: На клупска телевизија зборуваше за долгот на Јунајтед, водителот го замолкна (ВИДЕО)

Слободен печат

Шпанија е противникот на Хрватска во финалето на ЕП

Слободен печат

Холандски мотоциклист е втора жртва на Релито Дакар

Слободен печат

Дувњак: Не се сеќавам што се случи во продолженијата

Слободен печат

Шпанија и Унгарија во финалето на ЕП во ватерполо

Слободен печат

Червар: Ракометот не е мртов

Слободен печат

Остави Коментар

three − 1 =

Прочитај повеќе

Левата рака на Мирка „тежи“ милион швајцарски франци

Слободен печат

Дел Боске одржа предавање во ФОН Универзитетот

Слободен печат

Сагосен го израмни рекордот на Лазаров

Слободен печат

Муса ја однесе Хрватска во финалето на Европското првенство

Слободен печат

Најверните фудбалски навивачи го загрозуваат своето здравје, ризикуваат инфаркт

Слободен печат

Солскјер бара трпение: Клоп четири години го градеше овој Ливерпул

Слободен печат