Слушнете го новиот албум на „Депеш мод“

Фото: Принтскрин - Инстаграм

Групата „Депеш мод“ тргна на светска турнеја, а во исто време издаде и нов албум. Се вика „Мементо мори“, а има 12 песни.

„За мене тоа беше еден од најтешките албуми што некогаш сме ги направиле“, изјави Дејв Ган во интервју за „NME“.

Некои од песните веќе се изведени на нивниот концерт во Сакраменто.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Depeche Mode (@depechemode)


Инаку, „Depeche Mode“ ќе ги посети и овие простори. Потврден е настап во Загреб, поточно на 23-ти јули 2023 година во Загребската Арена. Настапи има и во Букурешт (26.07.2023), како и во Будимпешта (28.07.2023). Можете да видите каде се ќе настапуваат на нивната веб-страница.

Слушнете го целиот албум „Memento Mori“, па пишете ни која песна ви е омилена.

Еве ја плејлистата со сите 12 песни.


Уживајте!

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот