„Слушај ти, жениште, седи доле кога јас велам“! Саша Поповиќ и Вики Миљковиќ се направија „лом“: „Поповиќ, ти си неписмен“!

Во последното издание на емисијата „Ѕвездите на Гранд“ дошло до жестока расправија помеѓу Саша Поповиќ и Вики Миљковиќ. За првпат паднале тешки зборови меѓу нив, а пејачката на директорот му кажала дека е неписмен и дека не знае да ја води работата.

Имено, Вики прва му забележи на Саша не се однесува фер кон кандидатите, бидејќи на музичките уредници кои работат кај него им е дозволено да грешат во интонациите и си тоа натпреварувачите звучат лошо. Тоа го извади Саша од такт, па настана кавга.

– Двете песни на девојката се ниски и за тоа сум во дилема како пее таа. Саша, тоа значи дека твоите музички уредници не ја завршуваат работата како што треба, тоа не смее да се случува – викала Вики, а Поповиќ се обиде да и објасни дека таа греши.

Прочитајте и...  Влезе во шестата деценија, треба да се смири: Фановите на Моника Белучи со поделено мислење за нејзиниот провокативен стајлинг (ФОТО)

– Чекај бре Вики! Матрицата е испратена во тоналитет во кој учесникот требал да пее. Кога дојде на генералната проба девојката бараше да пее пола тон пониско, така да ВИки немој ти мене да ми зборуваш што треба и како треба. Во првиот круг натпреварувачите сами избирааат од каде ќе пеат, а кога ќе ги превземат менторите,  тогаш се одредува дали смее или не смее да се симне некој тон подоле. А, за колку таа требала да пее повисоко, ајде ти кажи ми – се дерел Поповиќ на Вики, а таа веднаш му врати!

– Прво си неписмен и не се кажува „висински“, туку високо. Второ, требаше за цел тон повисоко да пее, а тоа се докажа и сега кога девојката отпеа со понизок тон. Не можеме реално да ги слушнеме пејачите, бидејќи ништо не превземаш околу тоа прашање – била сурова Вики, а Саша продолжи да се кара.

Прочитајте и...  Ниту Канада не ги сака Меган и Хари – Полека сите врати им се затвараат!

– Слушај ти, женеште едно, седи доле кога ти велам јас. Седи бре таму немој ти мене да ми кажуваш како и што треба да се прави – викал директорот на Гранд, а пејачката не престанувала да се објаснува.

Прочитај повеќе

Бруна Лима е модел кој со своите фотографии поставува стандарди во фитнес индустријата! (ФОТО)

Слободен печат

Откако се превори во Кен, сега сака да биде жена (ФОТО)

Слободен печат

Вистинско мало царство за наследниците: Сека Алексиќ ја покажа детската соба која изгледа магично! (ВИДЕО)

Слободен печат

Овие познати личности се „ќариле“ на социјалните мрежи! (ФОТО)

Слободен печат

Вера Јанковиќ: Забот на времето не ми може ама баш ништо!  

Слободен печат

Влезе во шестата деценија, треба да се смири: Фановите на Моника Белучи со поделено мислење за нејзиниот провокативен стајлинг (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Бруна Лима е модел кој со своите фототрафии поставува стандарди во фитнес индустријата! (ФОТО)

Слободен печат

Откако се превори во Кен, сега сака да биде жена (ФОТО)

Слободен печат

Вистинско мало царство за наследниците: Сека Алексиќ ја покажа детската соба која изгледа магично! (ВИДЕО)

Слободен печат

Овие познати личности се „ќариле“ на социјалните мрежи! (ФОТО)

Слободен печат

Вера Јанковиќ: Забот на времето не ми може ама баш ништо!  

Слободен печат

Влезе во шестата деценија, треба да се смири: Фановите на Моника Белучи со поделено мислење за нејзиниот провокативен стајлинг (ФОТО)

Слободен печат