Случаен минувач сними како гром удира во едрилица (ВИДЕО)

Случаен минувач го снимил моментот како гром удира во едрилица на пристаништето во американскиот град Бостон.

Во Бостон во саботата имало невреме, а за среќа на бродот немало никој и нема повредени при ударот на гром.

Едрилицата е целосно уништена, така што нема да учествува во регатата закажана за оваа недела.

Подрачјето на Бостон во саботата беше зафатено со силно невреме со дожд, поради што имаше и поплавени улици.

Прочитајте и...  Убиство што ја потресе Америка: Момче застрелало 5-годишно дете кое си играло покрај неговиот двор (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Високиот совет за јавно здравје на Франција се залага за носење маска во сите затворени места

МИА

Помпео во Полска потпиша договор за воена соработка

Слободен печат

Лукашенко најавува разговори со Путин

Слободен печат

Интервју со Илија Адамоски: На пензионерите им треба правен лек – лекс специјалис!

Мендо Димовски

Русија почна да ја произведува вакцината против Ковид 19

Слободен печат

Доминација на американските универзитети на Шангаската листа

МИА

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Инстаграм се соочува со тужби од корисниците за повреда на приватноста

Слободен печат

Ким Јонг Ун му посака на Путин успех во изградба на моќна Русија

Слободен печат

Поголемиот дел од руските лекари се скептични за руската вакцина

Слободен печат

100 години Филозофски факултет – Скопје

Слободен печат

Ентони Фаучи: Не сум задоволен од развојот на ситуацијата, отворањето на училиштата може да има катастрофални последици

Слободен печат

„Ханделсблат”: Германските стопанственици против ограничување на бројот на работници од Западен Балкан

Слободен печат