6.8 C
Скопје

Словенија отвора два региони

Кафулињата и рестораните во два региони, во Посавје и на југоисток од Словенија, ќе можат да работат нормално од денес во пробен период што ќе трае седум дена.

Словенија е во портокалово ниво на ограничувачки мерки, но овие два региона минатата недела, поради падот на бројот на заразени, се преселија во поблага, жолта зона, во која на кафулињата и рестораните им е дозволено да обезбедуваат услуги на отворено, агенцијата СТА пријавени.

Гостите ќе можат да се опслужуваат од 06:00 до 19:00 часот и ќе треба да ги напуштат објектите до 19:30 часот.

Поврзани вести

СИПА упадна во просториите на Централната изборна комисија на БиХ

Илинка Иљоска

Тегелтија: На БиХ и требаат добри вести од Брисел, а тоа е кандидатски статус

Илинка Иљоска

Словенците предвидуваат дека до јуни ќе ја зауздаат короната: „800.000 луѓе се веќе заштитени“

Слободен печат

Мехмети: Предлог законот за дивоградби е политички договор меѓу Заев и Мицкоски

Слободен печат

Мицкоски: Се сомневам дека ќе добиеме датум за преговори

Слободен печат

Брнабиќ: Од дијалогот Белград – Приштина зависи стабилноста на целиот регион

Слободен печат

Остави Коментар