„СЛОБОДЕН ПЕЧАТ“ ВО АЛБАНИЈА: Сцени од кои ќе ви се насолзат очите (ФОТО+ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиВи ПрепорачувамеМакедонија

„СЛОБОДЕН ПЕЧАТ“ ВО АЛБАНИЈА: Сцени од кои ќе ви се насолзат очите (ФОТО+ВИДЕО)

Според последните информации земјотресите во Албанија одземаа најмалку 20 животи, додека речиси 600 лица се повредени.

Нашиот фоторепортер Арбнора Мемети денеска беше во најпогодените региони од земјотресот во Албанија, градовите Драч и Тумоне каде насекаде имаше урнатини и загрижени лица.

Во Тумоне кој беше разурнат можеше да се забележат многу уплашени жители, како и албанскиот премиер Еди Рама, кој се обидуваше да ги увери граѓаните дека се ќе биде во ред.

Во Драч исто така можеше да се забележи голема штета. Спасувачките екипи и полицијата, придружени од граѓаните и во долгите вечерни часови се обидуваа да пронајдат и да спасат што повеќе луѓе.

Според последните информации земјотресите во Албанија одземаа најмалку 20 животи, додека речиси 600 лица се повредени.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close