СЛОБОДЕН ПЕЧАТ ве носи на шопинг во Рим

Високата мода во Рим е сместена во трите паралелни улици во близина на Piazza de Spagna. Таму ќе ги најдете бутиците на големите италијански дизајнерски куќи.

Интересно е што трговците порано во Via Condotti го наплатувале дури и влегувањето во продавницата!

Секако, денес не е така, во сите бутици сте добредојдени иако немате намера нешто да купите.

Прочитајте и...  Ако не се продолжи вонредната состојба, ДИК во недела ќе заседава

Прочитај повеќе

Ако не се продолжи вонредната состојба, ДИК во недела ќе заседава

СКАНДАЛОЗНО Не седат во самоизолација и заразуваат нови луѓе со Ковид-19

Мирослава Бурнс

Повеќе од 150 пациенти чекаат на листите за трансплантација на орган

Летниот одмор на стенд-бај: Туристичките аранжмани дел откажани, дел одложени, се чека отворање на границите

Михаило Донев

Владата во 2016 година дала амин директорите на Пошта да си земаат бонуси по 5.700 евра?!

Децата биле во Австралија и Шведска, ама во Драчево наставници им пишувале оценки

Мирослава Бурнс

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Мистериозната смрт на докторите: Не се борат само со коронавирусот, туку и со стравот (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Гацов: На кого му следува платежна картичка и со колку пари, граѓаните ќе може да проверат на интернет со внесување на матичен број (ВИДЕО)

Слободен печат

Легитимирањето на гостите е неприфатлива мерка која се надеваме дека ќе се смени – велат угостителите (ВИДЕО)

Слободен печат

Ангеловска: Мора сите да бидат свесни дека и фармацевтите можат да бидат изложени на голем ризик доколку пациентите не ги почитуваат мерките за заштита (ВИДЕО)

Слободен печат

Избори: Сите бараат начин да се одржат, ВМРО-ДПМНЕ причина да се одложат!

Соња Христовска Угриновска

Граѓаните задоволни од укинувањето на полицискиот час, угостителските објекти почнаа со работа (ФОТО+ВИДЕО)

Михаило Донев