СЛОБОДЕН ПЕЧАТ ве носи на шопинг во Рим – Слободен печат
Ви ПрепорачувамеГалеријаЕспресоМода

СЛОБОДЕН ПЕЧАТ ве носи на шопинг во Рим

Ви подготвивме мала прошетка низ излозите на Вечниот град. Уживајте.

Високата мода во Рим е сместена во трите паралелни улици во близина на Piazza de Spagna. Таму ќе ги најдете бутиците на големите италијански дизајнерски куќи.

Интересно е што трговците порано во Via Condotti го наплатувале дури и влегувањето во продавницата!

Секако, денес не е така, во сите бутици сте добредојдени иако немате намера нешто да купите.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close