Слика на Арсенал која ќе ви ги разубави денот: детето не знаеше кај да оди (ФОТО)

Екипата на Арсенал вчера во рамките на 1/16 финалето од Лигата на Европа како гости со 0:1 го совладаа Олимпијакос и направија голем исчекор кон пласманот во осминафиналето.

Позитивната енергија „топчиите“ ја презентираа уште при излегувањето на теренот, едно од децата кои излегоа заедно со фудбалерите, на момент се збуни и не знаеше каде да оди кога останатите деца го напуштија теренот.

Додека фудбалерите на Арсенал позираа пред фоторепортерите, детето збунето стоеше пред „топчиите“. Фудбалерите на Арсенал одлично реагираа и го повикаа да застане покрај нив по што доби фотографија која сигурно долго ќе му остане во спомен.

twitter/You Are My Arsenal
Прочитајте и...  Секси новинарки во карантин (ФОТО)

Прочитај повеќе

Прв фудбалски клуб кој банкротираше поради коронавирусот!

Слободен печат

Лазаров: Седумката ја носам поради Кукоч, а Вардар му е потребен на македонскиот народ!

Слободен печат

МЗТ со предлог до АБА доколку предвреме заврши првенството

Слободен печат

Храбар или луд потег: Ванда Нара децата од Париз ги однесе во жариштетот на коронавирусот-Ломбардија

Слободен печат

Бензема за споредбите со Жиру: Не може да споредувате Формула 1 со картинг

Слободен печат

ОФИЦИЈАЛНО: Олимписките игри во Токио ќе стартуваат на 23 јули 2021 година

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ѕвездите на Барселона попуштија, се согласија на намалување на платите од 70 проценти

Слободен печат

Секси новинарки во карантин (ФОТО)

Слободен печат

Роналдо го навлече бесот на јавноста: Без заштита ги шеташе децата (ФОТО)

Слободен печат

Коронавирусот ги топи парите во спортот

Слободен печат

Коронавирусот одзеде живот на европски шампион во бокс

Слободен печат

Поранешна НБА ѕвезда на Њујорк му донира 10 милиони заштитни маски

Слободен печат