-2 C
Скопје

Следното рочиште за „Титаник“ е на 7 декември

Следното рочиште за предметот „Титаник” е закажано за 7 декември. Иако станува за едно од првите обвиненија поднесени од поранешното СЈО, овој случај се уште е во фаза на доказна постапка.

Судењето за овој случај го водат судиите Осман Шабани и Огнен Ставрев, додека обвинението го застапува обвинителката Лиле Стефанова.

Прочитајте и...  Москва го возвраќа ударот: Русија протерува двајца холандски дипломати за „непријателски и провокативен потег“

Поврзани вести

ЕУ со нова надеж за вакцини за земјите од Западен Балкан

Слободен печат

ВИДЕО | Жителите од населбата Влае во страв: Тврдат дека биле сексуално вознемирувани од овој човек

Слободен печат

ФОТО: Водици одбележан со Златоустова литургија во храмот Пресвета Богородица во Центар

Пелоси преку истражно тело ќе ја испитува блискоста на Трамп со Путин

Слободен печат

Вучиќ му одржа лекција на регионот како се справува држава со акутна криза

С.Р.

МЗ: Вкупно 620 лица во моментов се хоспитализирани

Слободен печат

Остави Коментар