СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Информативната емисија „Слободен печат“ од 9 часот е во тек

Новинарите на „Слободен печат“ и во новата сезона на информативната емисија „Слободен печат“ редовно ве информираат за најновите случувања во земјата и во светот.

Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber
Во емисијата дебатираме и анализираме со нашите соговорници за најгорливите теми во македонското општество, а ви нудиме и интересни гости од сферата на спортот, културата, уметноста и забавата.

Следете вести, извештаи, репортажи и анкети во рамки на емисијата, како и јавувања во живо од терен, навремено, брзо и точно ве информираме за сите настани кои се во фокусот на македонската јавност.

Водител низ содржините на емисијата е Александра Вуксановиќ.

🔴 Следете ја емисијата во живо од студиото на Слободен печат, секој работен ден во живо од 9.00 часот на YouTube каналот Слободен Печат ТВ и официјалниот фејсбук-профил на Слободен печат.

Во студиото на „Слободен печат“ гости се: Марјан Забрчанец – специјалист за комуникации, Стојанче Ангелов – директор на ЦУК, Драган Тапшанов – авантурист и M-р Соња Чаловска – сопственик на приватната градинка „Спирит“.

 

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот