Славната поп-ѕвезда пронајдена мртва во својот стан! Имаше 25 години, а ја следеа 6 милиони луѓе на Инстаграм

Сули, една од најпопуларните поп-ѕвезди во Јужна Кореја, почина во 25. година од животот. Полицијата соопштила дека менаџерот ја нашол пејачката мртва во нејзиниот дом во близина на Сеул.

Причината за смртта сè уште не е прецизно утврдена, но се шпекулира дека е самоубиство.

Оваа ѕвезда на Инстаграм ја следеа скоро 6 милиони луѓе, а беше членка на популарниот бенд F(х) сè до 2015 година, кога ја напушти групата за да се фокусира на актерската кариера.

Од друга страна, се ширеа гласини дека ја напуштила музичката сцена откако долго се борела со навредите и злоставувањето на друштвените мрежи.

Instagram

Сули била блиска пријателка со поп-пејачот Џонгин, кој во 2017 година си го одзема животот на 27-годишна возраст.

Прочитајте и...  СЗО: Не политизирајте со одлуки за повторно отворање училишта

Сули беше прилично контроверзна и позната како некој без влакна на јазикот. Повеќепати во јавноста беше критикувана поради слободното однесување и бидејќи не носела градник. Првата таква фотографија се појави на нејзиниот инстаграм-профил во мај 2016 година, по што таа се соочи со бројни критики и лоши коментари.

Минатиот месец нејзините гради „случајно испаднаа“ за време на вклучување во живо на Инстаграм, што повторно предизвика негодување во конзервативната Јужна Кореја.

Instagram

Прочитај повеќе

Андоновиќ: Протести во Бугарија и во Србија – полициска бруталност и незадоволство или политичка инструираност? (ВИДЕО)

Слободен печат

Земјите со лидери популисти немаат добар одговор на пандемијата на коронавирусот

Слободен печат

Пандемијата му пречи и на градежништвото: Нема ни градежни материјали, а ни мајстори

Соња Кириџиевска

Македонија ќе се „запише“ на Оксфорд за вакцинација?

Мими Шушлеска Петкова

Ангеловски: МВР е подготвено за успешно спроведување на изборите (ВИДЕО)

Слободен печат

Деркоски: Апсолутни невистини се информациите за броење на гласовите од вчерашното гласање (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Македонија утре избира власт

Соња Христовска Угриновска

СЗО: Не политизирајте со одлуки за повторно отворање училишта

Слободен печат

Телеграф: Ако пристигнува втор бран, пристапот на Швеѓаните бил вистински цело време

Слободен печат

Се укинуваат ограничувањата во кафулињата за седење на две лица на една маса

Слободен печат

Кој кому капа крои?

Џабир Дерала

Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

Слободен печат