Славен кошаркар поради „мис“ ги остави жената и синот! (ФОТО)

Кога првпат се сретнаа, пред повеќе од две децении, Дино Раѓа веќе беше познат кошаркар, а младата Викторија Ѓонлиќ како „Мис Далмација“ и пејачка во подем.

Дино Раѓа и Тони Кукоч (исто така кошаркар) заедно беа во ресторан, а потоа се појави згодната Вики. Беше тоа љубов на прв поглед. Кога едно лето се врати во Сплит, веднаш „запловија“ во романса.

Се венчаа во 2001 година на јахта долга 20 метри во близина на Корчула. Нивни кум беше познатиот пејач Петар Грашо. Во едно интервју за „Стори“ Дино изјави дека неговата Викторија не носела класична венчаница.

– За мене беше преубава во бел фустан. Венчањето беше нормално, само после церемонијата скокнавме во море – откри Дино.

Кариерата на Викторија падна во втор план, семејството беше на прво место. Во 2003 година станаа родители на синот Роко, а во 2008 година на светот дојде и Нико.

FACEBOOK/DINO RAĐA

Раѓа од првиот брак со сопругата Желјана, поранешна кошаркарка, има син Дује. Дино ја напуштил Желјана додека Дује бил во пелени и тоа токму поради Викторија. Викторија веднаш го прифати Дује, а Желјана била воздржана и веруваше дека нејзе Вики ѝ го уништила бракот и семејството.

После 13 години успеаја да воспостават комуникација. Кога во 2010 година беше примен Дино во „Куќата на славните“ во Сплит, во еден од окрузите околу градот се собраа синовите Дује, Роко, Нико, како и Желјана и Викторија. Поранешната и сегашната сопруга си зборуваа најнормално и се дружеа на свеченоста.

Прочитајте и...  Прекрасен гол на македонскиот репрезентативец Адеми за Динамо Загреб! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

„Кралот“ Хаверц: Голгетер за историја во германскиот фудбал! (ВИДЕО)

Слободен печат

Црвена звезда со „петарда“ до нова шампионска титула! (ВИДЕО)

Слободен печат

Се враќаат и навивачите на фудбалските стадиони

Слободен печат

Негативни тестовите на Академија Пандев и Борец

Слободен печат

Прекрасен гол на македонскиот репрезентативец Адеми за Динамо Загреб! (ВИДЕО)

Слободен печат

Обвинител бара затворска казна за Диего Коста

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Гогов: Можеби ќе бидеме првиот второлигашки клуб во историјата кој ќе игра во Европа!

Слободен печат

Само еден играч имаше повеќе победи против Леброн, Џордан и Коби! (ВИДЕО)

Слободен печат

Аусилио: Јанг и Санчез се наши, Лаутаро може да го купите за 111 милиони евра!

Слободен печат

Националната пливачка федерација: Во најбрзо време да ги отворите базените!

Слободен печат

Интервју со Благојче Трајкоски: Силен Еурофарм Пелистер е добро за македонскиот ракомет!

Фидан Коминовски

Управниот одбор на ФФМ одлучи, сезоната продолжува без испаѓање од Првата лига и со баражи за вторите лиги

Слободен печат