Славчо Поповски прогнозира: Од утре пак се менува времето

– До крајот на денов времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно, а ќе има појава и на повремен локален дожд. Услови за локален краткотраен дожд ќе има и во Скопје и околината, вели метео прогнозерот Славчо Попоски. Максималните температури ќе се искачуваат во интервалот од 18 до 25 степени. Во Скопје максималната … Продолжи со читање Славчо Поповски прогнозира: Од утре пак се менува времето