Славчо Попоски прогнозира: Утринските температури паѓаат до минус три, еве од кога!

Славчо Попоски / Фото: Еспресо.мк
– Денес времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од јужен и од југозападен правец. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува. Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 16 до 22 степени, најавува нашиот метео прогнозер Славчо Попоски.
Во Скопје и околината времето ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува, додека максималната температура ќе се искачи до околу 19 степени.

Според Попоски за време на викендот…

Целиот текст прочитајте го ТУКА.
Извор: Еспресо.мк

Видео на денот