Славчо Попоски прогнозира: Еве кога ќе има нова промена на времето!

Славчо Попоски / Фото: Еспресо.мк

– Денес времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб ветер од променлив правец. Особено во планинските региони ќе има услови за локален краткотраен дожд. Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 13 до 20 степени, вели нашиот метео прогнозер Славчо Попоски.

Во Скопје и околината времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб ветер од северен правец, додека температурата ќе се искачи до околу 18 степени.

Според Попоски од утре па сè до петок…


Целиот текст прочитајте го ТУКА.

Извор: Еспресо.мк