19 C
Скопје

Слатко кафе без грам шеќер: Најдобриот природен засладувач кој не го користиме, а сите го имаме во кујната!

Доколку не сте љубител на горко кафе, сигурно ставате барем една лажичка шеќер во кафето, а сите знаеме дека не е здраво. Сепак, постои уште еден одличен начин како да го засладите вашето кафе, со нешто што сите го имаме во кујната – цимет.

Потребно е само малку цимет во кафето чиј вкус нема ни да го осетите, а од друга страна ќе биде доволен да се ублажи природната горчина на кафето. Ќе добиете слатко утринско кафе без грам шеќер во него, пишува livehacker.com

Покрај тоа, циметот е одличен да применувате наутро, бидејќи ги стимулира когнитивните способности.

Во секој случај, малку цимет наместо шеќер може да биде идеален за почеток на уште една работна недела со нови навики.

Прочитајте и...  ФОТО | Наоми Кембел со моќна порака од најновата фотосесија: „Мислам дека луѓето сега навистина ќе сфатат дека вистинската убавина е во Африка“

Поврзани вести

Гордон Ремзи потврди загуба од 57 милиони фунти поради пандемијата

Слободен Печат

По прележан ковид-19, 91 отсто помал ризик од зараза во наредните седум месеци

Слободен печат

ВИДЕО | Били Ајлиш: „Ми беше тешко да го гледам документарец за мојот живот“

Слободен печат

ВИДЕО | Мадона: „23 години од песната Frozen“

Слободен печат

ФОТО | Клои Кардашијан на една фотографија има стапала како сестрите на Пепелашка: Дали има стаклен чевел за ријалити принцезата?

Слободен печат

ФОТО | Наоми Кембел со моќна порака од најновата фотосесија: „Мислам дека луѓето сега навистина ќе сфатат дека вистинската убавина е во Африка“

Слободен печат

Остави Коментар