Слатка и едноставна утеха: Чоколадни авокадо мафини за убав почеток на неделата

колачиња авокадо
Фото: Пиксабеј

Дали знаевте дека можете да го користите авокадото на местото на маслото кога печете? Еве како можете да го искористите авокадото за да ја добиете онаа вкусна мека текстура во колачињата со чоколадо употребувајќи токму – авокадо.

Тоа е совршен начин да се употреби авокадото кое не сте стигнале да го употребите за вашата салата или домашно гвакамоле, а веќе чека да биде отфрлено – па употребете го во рецептите за печење. Тоа е совршено здрава замена за масло или путер, па можете да го ставите и во колачиња.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nenehla (@diningwithnenenhla)

Состојки за чоколадни авокадо колачиња

Авокадо – ги прави колачињата многу влажни, без потреба да додавате масло

Јајце – им помага на состојките да се поврзат во рецептот

Кокосов шеќер – може да се замени со кафеав шеќер

Сол – малку сол ја потенцира слаткоста

Сода бикарбона – која помага со нараснување и затемнување

Интегрално брашно – ги содржи сите здравствени бенефити на белото бражно со помека текстура

Какао во прав – за да додаде чоколаден вкус

Чоколаден чипс – колку повеќе чоколадо, толку подобро!

Како да печете со авокадо

Авокадото може да биде одлична замена за масло или путер во одредени рецепти. Погрижете се целосно да го изблендирате авокадото, бидејќи не сакате видливи парчиња во вашите колачиња. Сакате да користите зрело авокадо, бидејќи ќе биде помеко и полесно за блендирање. Не користете авокадо што е премногу зрело или кашесто. Премногу зрелите авокадо ќе им дадат лош вкус на вашите печива, а можеби ќе почувствувате и вкус близок на затемнета банана.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alexandru Ionita (@fotokunstvonalex)

Состојки

1 зрело излупено авокадо (околу 1/2 чаша изгмечено)

1 големо јајце

1 лажичка ванила

1/2 чаша кокос шеќер (или кафеав шеќер) цврсто спакуван

1/4 лажичка сол

1 лажичка сода бикарбона

1/2 шолја брашно од цело пченично пециво или брашно за сите намени

1/2 чаша какао во прав

1/4 шолја мини-чоколаден чипс

Подготовка

Поместете ја решетката од рерната во средната положба и загрејте ја рерната на 350 степени

Обложете го плехот за печење со хартија за печење

Во процесор за храна, измешајте ги авокадото, јајцата, ванилата и шеќерот. Ако немате процесор за храна, можете да користите рачен миксер, но не заборавајте да блендирате додека авокадото целосно не се изедначи

Промешајте ги солта, сода бикарбоната, брашното и какаото додека не се изедначат

Измешајте ги чоколадните парчиња додека не се соединат

Ставете заоблени лажици од смесата на плехот за печење, оставајќи простор помеѓу колачињата

Печете 8-10 минути. Немојте да ги препечете!

Извадете ги од рерна и оставете ги да се изладат 1 минута, а потоа префрлете ги на решетка за ладењe

Видео на денот