Скопските села Љубин и Кондово утре без струја

Утре без напојување со електрична енергија ќе останат дел од Љубин и Кондово, како и објектите на Даути Комерц и УКА Комерц во општина Сарај.

Прекинот, според најавата, ќе трае од 10.00 до 12.00 часот.

Прочитајте и...  Министерка го нарече дебил чешкиот премиер Бабиш (ВИДЕО)

Поврзани вести

Армијата на Чешка започна да гради привремена полска болница во Прага (ВИДЕО)

Пензионерите излегоа на протест и контрапротест против Лукашенко (ФОТО+ВИДЕО)

Отворен памптрак велодром во вториот дел од Градскиот парк (ФОТО)

Слободен печат

СЗО со порака до властите: Ставајте ги контактите во изолација (ВИДЕО)

Слободен печат

Таравари: Ако на локалните избори ДУИ коалицира со СДСМ, ние ќе коалицираме со ВМРО-ДПМНЕ

Слободен печат

Единаесет лица ја загубија битката со коронавирусот во Грција, 438 новозаразени

Слободен печат

Остави Коментар