19.8 C
Скопје

Скопје на брза линија – Потпишан договорот за проектот за Бас Рапид Транзит превоз

Во најновиот број на „Слободен печат“ читајте:

– Владините тела најслаба алка во борбата со корупцијата – Да се јакнат независните институции, а не да се формираат нови

 

– Антикорупциска стратегија – Ќе се „душка“ по корупција во јавни набавки, урбанизам, земјоделство, здравство, спорт…

 

– Скопје на брза линија – Потпишан договорот за проектот за Бас Рапид Транзит превоз

 

– Пандемијата го зголеми бројот на повиците до службата – Само седум екипи на Итната помош го покриваат цело Скопје!?

 

– Електронските учебници ги налутија родителите – Што е следно, електронски наставници?

 

– Превирања во „Реплек“ – Вистинско незадоволство од менаџментот или обид за преземање на компанијата?

 

– Одземен пасошот на момчето што ја прегази Верица

 

– Српско-косовски дијалог – Недостасува сè

 

– Русија – Уапсени главните соработнички на Навални пред најавените протести

 

– Во овој број и редовниот неделен прилог „Плато“ со колумни и коментари од еминентни македонски автори

 

 

Поврзани вести

Лукаревска: Наша единствена алтернатива е ЕУ

Слободен печат

Пукотница во Старата скопска чаршија

Слободен печат

Филипче од Штип: Покажавме дека за нас зборот е збор, го имаме најдоброто за секоја општина

Слободен печат

Ексцентричен тајкун, креатор на најпознатата антивирусна програма, пронајден мртов неколку часа по одлуката за екстрадиција

Слободен печат

Заев тврди дека не разговарал со Ахмети за промена на знамето, грбот и химната

Слободен печат

Заев за новите проекти: Се воведува еколошка такса, ќе се инвестира во обновливи извори

Слободен печат

Остави Коментар