Скопје го зафати најавуваното невреме (ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиСкопје

Скопје го зафати најавуваното невреме (ВИДЕО)

Како што се најавуваше во утринските часови, силно невреме го зафати главниот град.

Уште од почетокот на денот се чувствуваше тешкото време, кое беше најава дека во текот на попладневните часови, Скопје ќе биде зафатено од невреме со силни врнежи на дожд проследени со грмотевици.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close