Скопје беше дел од OneLife Rally 2019 (ВИДЕО)

OneLife Rally 2019 започна во Варшава, преку Братислава, Порторож, Сплит, Пераст, пристигна во нашиот главен град.

Жителите на Скопје на градскиот плоштад можеа да видат околу 50-тина возила чија вкупна вредност изнесуваше околу 30-40 милиони евра, а најскапиот примерок чини околу 3 милиони евра.

Љубителите на луксузни и спортски автомобили се фотографираа и снимаа со неколку модели на Порше, Ламборџини, Ауди, Масерати, БМВ, Мерцедес, Мекларен, додека главни „ѕвезди“ беа Бугати Вејрон и Ла Ферари.

Оттука учесниците на ова рели заминаа за главниот град на Грција, Атина каде е предвидено да заврши овој собир.

Погледнете го видеото кое го направи „Слободен печат“ и уживајте:

Прочитајте и...  Необичен феномен: Додека цел свет се загрева, една точка во Атлантскиот Океан станува сè поладна

Прочитај повеќе

Почина големиот Енио Мориконе, за него Охрид беше посебен град (ФОТО+ВИДЕО)

Валентина Т

„Седи долу, и во криминалот сум подобра од тебе“: Паднаа тешки зборови помеѓу Ана Николиќ и Раста! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Хороскоп за 6 јули: Организирајте го вашиот ден веднаш штом ќе се разбудите

Слободен печат

Виц на денот – Глупи прашања

Слободен печат

Ја направил и најсреќна и најнесреќна жена на светот, запишал дека се срами од неа, а се преженил три недели по разводот

Слободен Печат

Создадени се еден за друг: 6 хороскопски парови кои совршено си одговараaт во спалната соба

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Уште едно големо признание: Ѓуле од „Ван Гог“ добитник на престижна музичка награда!

Слободен печат

Никогаш нема да погодите од што е направена брадата на Двејн Џонсон во „Херкулес“

Слободен печат

Иако се навлезени во шестата деценија од животот, сѐ уште важат за едни од најубавите жени во светот

Слободен печат

Тамара ужива со семејството: Нема море, но има разладување (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Необичен феномен: Додека цел свет се загрева, една точка во Атлантскиот Океан станува сè поладна

Слободен печат

Никол Шерзингер ја покажа феноменалната фигура во црвено бикини (ФОТО)

Слободен печат