Скопјанка вооружена со тврд предмет нападнала сограѓанин

фото: илустрација / Pixabay

Жена од Скопје, која имала тврд предмет, нападнала свој сограѓанин во населбата Гази Баба, соопшти МВР.

„На 24.07.2022 во 11.00 часот во СВР Скопје, С.Џ.(53) од Скопје пријавил дека околу 10.00 часот на ул.„Вера Радосавлевиќ” на подрачјето на Гази Баба, по претходно недоразбирање, бил физички нападнат од едно женско лице со тврд предмет“, велат од полицијата.

Се работи на расчистување на случајот.

Видео на денот