Скопјанка пријавила обид за обљуба од својот зет

Дваесет и осумгодишна жена од Скопје пријавила дека во станот во кој живеат сестра ѝ и зет ѝ, зетот се обидел да изврши обљуба врз неа, информира МВР.

Според пријавеното, сестрата во моментот не била во станот.

Од МВР велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Прочитајте и...  Приведен крадец, украл над 30.000 евра од куќа во с. Лескоец

Прочитај повеќе

Oд македонски државјанин во Драч украдени 6.000 франци и автомобил

Слободен печат

Приведен крадец, украл над 30.000 евра од куќа во с. Лескоец

Слободен печат

Дваесетгодишен скопјанец заработи кривична поради организирање турнир во мал фубал во с. Јурумлери

Слободен печат

СВР Скопје поднесе кривична против Британец, кој хакирал и измамил македонска фирма

Слободен печат

Пронајдени 10 мигранти во камион кај тетовскиот царински терминал

Слободен печат

Загина градежен работник

1 comment

m-r.Slobodan Dimitrovski 07/12/2019 - 09:56 at 09:56

Немој да било тоа во договорот кога се женел со сестраи? да се види дали е според законот бидејки во оваа држава законот е пред се? ве молам.

Reply

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Тепачка на жители на Желино и Пирок во Тетово

Двајца битолчани обвинети за дистрибуција на детска порнографија

Возач е повреден во сообраќајка близу Прилеп

Во камион откриени 25 мигранти

Безживотно женско тело извлечено од Пчиња (ФОТО)

Слободен печат

Надрилекар од Неготино продавал „лекови“ по цена од 6.000 денари

Слободен печат