Скопјанка претепана од својот пијан татко

Македонска полиција/ Фото: Миа

Во СВР Скопје ноќва С.Г.(22) од Скопје пријавила дека околу 01.50 часот во нејзиниот дом на ул.„Финска“ во Скопје, по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот татко С.Г., кој бил во алкохолизирана состојба, информира МВР.

По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Видео на денот