Скопјанка направила драма на аеродром: Уапсена поради навреди на полицајците

Меѓународен аеродром Скопје. / Фото: Слободен печат

Вистинска драма се случувала ноќеска во 02.30 часот на скопскиот аеродром, кога полицајци ја лишиле од слобода К.Р.А.(50) од Скопје, поради дрско однесување кон нив.

Според МВР, жената го нарушила јавниот ред и мир со викање, непристојно и дрско однесување и со навредување на полициски службеници кои извршувале службени дејствија.

Нејзе ѝ бил изготвен записник за констатиран прекршок по член 4 и член 12 став 2 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир, соопшти МВР.

Видео на денот