Скопјанка ја задавила мајка си, па отишла во полиција

Министерството за внатрешни работи информира дека скопјанка на возраст од 46 година, утрово во полициската станица Карпош пријавила дека на улица Ристо Равановски во нивниот дом со давење ја убила нејзината мајка В.И. (74), информираат од МВР.

Полициски службеници од СВР Скопје излегле на местото на настанот и во домот затекнале починато лице, а лекар од Итната медицинска помош констатирана смрт.

По наредба на јавен обвинител телото на починатата било дадено за обдукција, а А.И. е задржана во полициска станица.

Видео на денот