Скопјани сами си ги „асфалтираат“ дупките низ градот – со букет цвеќе во нив! (ФОТО)

Денеска на социјалните мрежи кружат неколку фотки на кои може да се види како скопјани на креативен начин се сетиле да ги „затворат“ „кратерите“ на улиците.

Едноставно, букет убаво цвеќе во нив и проблемот е решен.

Фото: Фејсбук

Се разбира дека проблемот не е решен, но да се надеваме дека овие фотографии ќе стигнат до градоначалниците на скопските општини и ќе ги натераат да ги засукаат ракавите.

Прочитајте и...  Лукаревска: Платите во здравството ќе ги зголемиме за 40 проценти

Прочитај повеќе

Невремето си го направи своето: Чаирчани ловеа риби на улиците (ВИДЕО)

Слободен печат

Безос го урна и сопствениот рекорд: Светската економија се урива, а најбогатиот уште побогат

Слободен печат

Интервју со психолог Штерјовска: Коронавирусот ја изеде „старата реалност“, „новото нормално“ зависи од нас

Весна Тодоровска

Испрани се Македонијо!

Слободен печат

Тегнел: „Шведскиот модел” против коронавирусот е подобар на долг рок

Слободен печат

АХВ: Извршен вонреден инспекциски надзор на сендвичарницата Гранд Бургер

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ердоган му одговори на Западот за критиките за Аја Софија: Ова е напад врз суверенитетот

Слободен печат

Спасовски: Ние градиме за граѓаните, тие крадат за Белата палата (ВИДЕО)

Слободен печат

Заев на средба со лозари во Неготино: Го решивме проблемот со долговите од винариите (ВИДЕО)

Слободен печат

МТСП: Од денес се исплаќаат средствата од правата од социјална и детска заштита

Слободен печат

Рама: Вучиќ може да оди и на Месечината, но на крај сепак ќе седне со легитимните власти на суверено Косово

Слободен печат

Шекеринска од Охрид: Никој не е над законот, статусот во УНЕСКО ќе биде сочуван (ВИДЕО)

Слободен печат