Скопјани сами си ги „асфалтираат“ дупките низ градот – со букет цвеќе во нив! (ФОТО) – Слободен печат
ВестиВи ПрепорачувамеСкопје

Скопјани сами си ги „асфалтираат“ дупките низ градот – со букет цвеќе во нив! (ФОТО)

До пред некое време ваквите фотографии беа само фотомонтажа, а денеска станаа и реалност!

Денеска на социјалните мрежи кружат неколку фотки на кои може да се види како скопјани на креативен начин се сетиле да ги „затворат“ „кратерите“ на улиците.

Едноставно, букет убаво цвеќе во нив и проблемот е решен.

Фото: Фејсбук

Се разбира дека проблемот не е решен, но да се надеваме дека овие фотографии ќе стигнат до градоначалниците на скопските општини и ќе ги натераат да ги засукаат ракавите.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close