Скопјани ги фати страв од коронавирусот (ВИДЕО)

Вечерва од 21 часот Скопје го доживеа третиот полициски час, кој ќе трае 81 час, до понеделник до 5 часот наутро. Оваа мерка ја воведе Владата поради зголемениот број на заразени од коронавирусот.

Граѓаните на Скопје, барем вечерва, сериозно ја почитуваат мерката. Полицијата покрај пунктовите со патролни возила по улиците на градот го надгледува спроведувањето на полицискиот час.

Иако полицискиот час започна во 21 часот, мал број на граѓани можеа да се забележат на улиците, а полицијата со легитимирање на пунктовите започна во 22 часот, давајќи им можност на граѓаните кои се затекнаа на улица да стигнат до домовите.

 

Прочитајте и...  Николоски: Мојот против кандидат е „капо ди тути капи“ на сите криминалци во оваа држава

Прочитај повеќе

Шахпаска од Велес: На 15 јули одиме напред по патот на напредокот

Слободен печат

ЗНМ, ССНМ и СЕММ ги осудуваат законите упатени кон новинарката Милевска

Слободен печат

Заврши протестот во Нови Сад, во Белград засега мирни демонстрации

Слободен печат

Во карантин македонски државјани кои дошле од Авганистан, дел од нив позитивни на Ковид-19

Слободен печат

ТРАГЕДИЈА: 28-годишно момче се удави во езерото „Младост“

Слободен печат

Шекеринска: Идниот премиер ќе биде Заев кој има рекордна поддршка и кај Македонците и кај Албанците

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Мицкоски: Заев е кошмар за Македонците, но е најпосакуван сон за соседите (ВИДЕО)

Слободен печат

Извршени 16 несродни трансплантации, земјава на мапата на светски центри за лекување најтешки заболувања на крвта

Слободен печат

Демонстрантите во Нови Сад на кратко блокираа полициска станица

Слободен печат

Во Бразил расте бројот на жртви од Ковид-19, во Австралија воведен карантин

Слободен печат

Спасовски вети јакнење на претприемачкиот дух и креативноста кај младите

Слободен печат

Бугарија: Нови 292 случаи со Ковид-19 во последните 24 часа

Слободен печат