Скопјанец со пиштол го застрелал кучето на неговиот сосед – Слободен печат
Хроника

Скопјанец со пиштол го застрелал кучето на неговиот сосед

Тој претходно бил нападнат од страна на кучето, па потоа го застрелал во дворот.

Скопјанец (44) со иницијали Д.Б. со пиштол му го усмртил ротвајлерот на својот сосед, потврдуваат од МВР.

Според пријавеното, тој претходно бил нападнат од страна на кучето, па потоа го застрелал во дворот.

Како што соопшти МВР, настанот се случил на улицата „1439“ и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Еден коментар

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close