Скопјанец починал на работното место

Во СВР Куманово вчера наутро било пријавено дека во фабрика, при извршување на работни задачи, С.С.(53) од Скопје при пад се здобил со повреди и починал, информира МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Куманово и Јавен обвинител, по чија наредба телото на починатиот било предадено на семејството.

Прочитајте и...  Уапсени две лица кои ја ограбиле црквата Св. Недела во Катланово

Поврзани вести

Уапсени две лица кои ја ограбиле црквата Св. Недела во Катланово

Слободен печат

Две лица ограбиле спортска обложувалница во Теарце

Слободен печат

Жител на Градско бил нападнат во казино од жител на Виничани

Слободен печат

Кривична за вработен во АКН за несовесно работење во службата

Слободен печат

Приведен бегалец од затвор

Слободен печат

Со дрвени предмети во нива нападнати татко и син

Слободен печат

Остави Коментар