Скопјанец фатен со пиштол за кој немал дозвола

Скопјанец фатен со пиштол за кој не поседувал дозвола.

Како што велат од МВР, по претходно добиени оперативни сознанија од страна на полициски службеници од СВР Скопје , вчера околу 18 часот во населба Сингелиќ извршен е преглед врз лицето Б.А (29).

При прегледот пронајдено е огнено оружје, пиштол, кој го поседувал без дозвола, по што извршен е претрес и во домот каде што престојува лицето.

-Денеска од страна на Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје до ОЈО Скопје против лицето Б.А поднесена е кривична пријава во брза постапка за кривично дело „Неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи“, се вели во дописот од МВР.

 

Прочитајте и...  Кумановец ја нападнал девојката во кафуле

Прочитај повеќе

Јанкуловска е во карантин, допрва ќе се утврдува ризикот за нејзината безбедност во Идризово

Лука Андреев

Приведен Тетовец кој се барал за издржување на 3,5 години затвор

Слободен печат

Тешко повреден мотоциклист во сообраќајка во Велес

Слободен печат

Татко и син зад решетки, одгледувале марихуана во својата викендичка (ВИДЕО)

Дрога и муниција пронајдени во дом на скопјанец, ОЈО бара притвор

Слободен печат

Кумановец ја нападнал девојката во кафуле

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Девојка нападната од 32-годишен маж во Велес

Слободен печат

Девојка од Велес пријавила дека два пати била силувана

Слободен печат

Обид за грабеж во домот на докторот Вело Марковски

Лука Андреев

Турски државјанин преку мобилен телефон украл 11.000 евра

Слободен печат

Полицијата пронајде 65 стебла канабис во Демир Капија, приведени се две лица

Слободен печат

Турски државјанин фалсификувал пасош за да си го продолжи престојот во државава

Слободен печат