21.8 C
Скопје

Скопјанец фатен со 10 зипер кесички марихуана

По спроведена истражна постапка, Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт за 37-годишно лице кое се товари дека го сторило кривичното дело – Неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори од член 215 став 1 од Кривичниот законик.

На 14 октомври, при претрес во домот на обвинетиот во Драчево, полицијата пронашла опојна дрога – марихуана со вкупна нето маса од 51,61 грам, спакувана во 10 зипер вреќички и во една најлонска ќеса.

Надлежниот јавен обвинител до Основниот кривичен суд Скопје достави предлог за продолжување на пртетходно определената мерка притвор за обвинетото лице, ценејќи дека и натаму постојат околности кои укажуваат дека тој би можел да се даде во бегство за да го избегне кривичниот прогон. ​​

Поврзани вести

Двајца Грци се карале и кршеле во Битола, завршија во полиција

Слободен печат

Познатата македонска актерка Силвија Стојановска е осудена на 3 години и 6 месеци затвор

Слободен печат

Завршните зборови за „Организаторите на 27 април” закажани за 1 јули  

МИА Агенција

Полицијата откри насад со околу 900 стебла канабис во охридско

МИА Агенција

По 2.000 евра казна за четворица несовесни скопјани

Слободен печат

Филмска кражба во центарот Скопје

Слободен печат

Остави Коментар