Скопјанец украл храна за кучиња, нападнал ветеринар и оштетил автомобил

Фото: Ветеринарна болница/илустрација/Тима Мирошниченко/Pexels

Инцидент се случил вчера попладне во скопска ветеринарна болница, кога сопственикот бил нападнат од муштерија кој зел храна за миленици без да ја плати, соопшти полицијата.

„На 22.12.2021 во 21.00 часот во СВР Скопје, М.С.(53) од Скопје пријавил дека околу 14.30 часот, додека бил на работното место во сопствената ветеринарна болница, бил физички нападнат од В.П., кој претходно зел храна за миленици без да ја плати. Според пријавеното, напаѓачот со тврд предмет оштетил и патничко возило „Тојота“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на А.Д.“, велат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, додаваат од полицијата.

Видео на денот