Скопјанец со „опел“ излетал од пат во Штип, со тешки повреди бил пренесен во болница

Фото: "Слободен Печат" / Драган Митрески

Четириесет и седумгодишен маж е тешко повреден откако вчера со своето возило излетал од пат во Штип.

„Вчера во 17.30 часот во СВР Штип било пријавено дека на ул.„Рибник“ во Штип патничко возило „опел“ со скопски регистарски ознаки, управувано од М.Ј.(47) од с.Визбегово, Скопско, излетало надвор од коловозот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, констатирани во Клиничка болница Штип“, информираат од МВР.

Извршен бил од увидна екипа од СВР Штип.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот