Скопјанец се оддалечил од домот, исчезнувањето го пријавила неговата сестра

Фото: МИА

44-годишен жител на Скопје исчезнал вчера, а во полиција пријавила неговата сестра, соопшти МВР.

„На 07.06.2023 во 19.20 часот во Полициската станица Аеродром, С.М.(48) од Скопје пријавила дека од домот се оддалечил нејзиниот брат О.М.(44) од Скопје“, велат од полицијата.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на човекот.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот