Скопјанец пронајден мртов во стан во Аеродром

Фото: МИА

Жител на Скопје вчеравечер е пронајден мртов во стан во скопската населба Аеродром, соопшти МВР.

„На 03.10.2022 во 23.08 часот во Полициска станица Аеродром е пријавено дека во стан на подрачјето на Аеродром бил пронајден починат Д.Р.(62) од Скопје. Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство, а увид извршила екипа од СВР Скопје“, се вели во соопштението.

По наредба на јавен обвинител, телото ќе биде предадено за обдукција.

Видео на денот