Скопјанец нападнат пред фурна во Центар

Полиција / Фото: МВР

Ноќеска, во 00.30 часот, во СВР Скопје, А.И.(63) од Скопје пријавил дека вчера во 22.30 часот во близина на фурна на подрачјето на Центар, по претходна расправија, бил физички нападнат од Е.Б.(42) од Скопје.

„Сочинет е запинсик за констатиран прекршок по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир“, информираат од МВР.

Видео на денот