Скопјанец нападнат од неколку лица во Шуто Оризари

Македонска полиција/ Фото: МИА

Денес околу 01:00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на подрачјето на Шуто Оризари, поради претходно недоразбирање, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Е.И.(29), С.И.(56) и Б.И.(34), од една страна и Т.Ј.(38) од друга страна, сите од Скопје.

„Сочинети се записници за констатиран прекршок по член 11 став 2 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир“, информираат од МВР.
Видео на денот